Головна » Виявлено карантинний організм – південноамериканська томатна міль (Tuta absoluta Meyr)

Виявлено карантинний організм – південноамериканська томатна міль (Tuta absoluta Meyr)

31.01.2020

30 січня 2020 року ДУ “Черкаська обласна фітосанітарна лабораторія” при проведенні фітосанітарної експертизи свіжих томатів, які надійшли в кількості 19,78 тонн з Туреччини, виявила небезпечний карантинний шкідник – південноамериканську томатну міль.

Фітосанітари роблять все можливе, щоб вчасно виявити та не допустити проникнення цих небажаних небезпечних шкідливих організмів рослин. Враховуючи країну походження звідки надійшов вантаж, та кліматичні умови які є на сьогоднішній день, можна прийти до висновку, що томатна міль може наносити великої шкоди у відкритому та закритому ґрунті і в нашому регіоні.

Південноамериканська томатна міль (Tuta аbsoluta Meyr.) розповсюджена в країнах Південної Америки. У 2010 році томатна міль вже виявлена в Болгарії, на Кіпрі у Німеччині, Іспанії, Угорщині, Ізраїлі, Косові, Туреччині. На сьогоднішній день цей шкідник був виявлений в багатьох областях України. Вперше випадок виявлення карантинної молі на території Черкаської області був у 2019 році.

Враховуючи всю небезпеку, навіть купуючи помідори на ринку, при підозрі на виявлення молі звертатись в ДУ “Черкаську обласну фітосанітарну лабораторію” за адресою м. Черкаси, бул. Шевченка, 135.

 

 

 

 

Прокрутити вгору