Основною своєю задачею фахівці відділу фітосанітарного аналізу вбачають у виконанні комплексу заходів, спрямованих на охорону території України від занесення карантинних організмів; у своєчасному виявленні карантинних та шкідливих організмів; у кваліфікованому визначенні карантинних та шкідливих організмів; у наданні фахових консультацій з питань карантину рослин.
Узагальнення і аналіз результатів проведених експертиз, систематизація та накопичення колекційного матеріалу, постійне вдосконалення своїх професійних навичок і поповнення фахових знань – ось той доробок, що дозволяє надавати методичну допомогу, вирішувати консультативні питання при проведенні лекцій, виступів і семінарів.
Пропаганда знань з карантину рослин – невід’ємна складова роботи кожного фахівця.
Щорічно працівники відділу фітосанітарного аналізу проходять підвищення кваліфікації. Відділ фітосанітарного аналізу у повній мірі забезпечений необхідним аналітичним і оптичним обладнанням, робочі місця комп’ютеризовано.
Очікувана технічна модернізація дозволила інтенсифікувати виробничий процес, пришвидшити обробку зразків, доправляємих на експертизу, підвищити надійність одержуваних результатів.
Наразі фахівці виконують ентомологічну, мікологічну (фото 1), бактеріологічну (фото 2), фітогельмінтологічну (фото 3), вірусологічну, гербологічну (фото 4) експертизи.
У відділі фітосанітарного аналізу організоване своєчасне і якісне проведення експертиз вітчизняних і імпортних об’єктів регулювання, а також зразків, відібраних при обстеженні полів і зелених насаджень, складських приміщень і терміналів, розсадників і держсортодільниць Черкаської області.