Головна » Міжнародний день здоров’я рослин – 12 травня

Міжнародний день здоров’я рослин – 12 травня

🌱12 травня є Міжнародним днем здоров’я рослин. У всьому світі проводять різноманітні заходи, метою яких є підвищення глобальної обізнаності людей про те як захист здоров’я рослин може допомогти подолати голод, зменшити бідність, захистити біорізноманіття та навколишнє середовище, а також прискорити економічний розвиток.
🌍Неймовірно важливим є розуміння того, що від рослин залежить як наше здоров’я, так і здоров’я нашої планети. Рослини є джерелом кисню, яким ми дихаємо, значної частини їжі, яку ми їмо, волокон, з яких виготовляють наш одяг, і природних будівельних матеріалів.
🌿Фахівці ДУ “Черкаська обласна фітосанітарна лабораторія” провели низку заходів за для того, щоб долучити якомога більшу кількість людей до проблеми збереження здоров’я рослин.
🧑‍🏫Були проведені бесіди з учнями Черкаської міської гімназія № 9 імені О. М. Луценка, під час яких особливу увагу приділили тому факту, що від рослин залежить як наше здоров’я, так і здоров’я нашої планети. Як кожен пересічний громадянин може внести свій внесок в боротьбу за збереження здоров’я рослин та захист навколишнього середовища.
🧑‍💻В ході спільної онлайн-наради в форматі ZOOM-конференції з Головним управлінним Держпродспоживслужби в Черкаській області провідний фахівець відділу фітосанітарного аналізу доповіла про нові небезпечні шкідливі організми, що нещодавно були виявлені на території нашої держави.
✅Під час даного заходу слухачів ознайомили з морфологією та способами поширення вузькозлатки ясеневої смарагдової та жовто-бурого мармурового клопа. Окремо фахівець зупинилась на методах виявлення цих комах, а також на використанні феромонних пасток; наголосила на ролі та завданнях Держпродспоживслужби, її територіальних органів та фітосанітарної лабораторії у захисті території України від занесення та поширення регульованих шкідливих організмів рослин, збереженні експортного потенціалу країни та її біорізноманіття.
🌾Фахівці відділу фітосанітарного аналізу провели семінар з основними замовниками, в ході яких розповіли про те, як регульовані шкідливі організми чинять безпосередній вплив на ріст та розвиток сільськогосподарських культур, проносять велику шкоду, знижуючи врожай, падають посівні якості садивного матеріалу, харчові та технічні якості продуктів, окремі хвороби надають продуктам отруйних властивостей, що унеможливлює їх подальше використання в харчовій промисловості.
🏞️Особливу увагу звернули на те, що актуальною проблемою сьогодення є поширення шкідників, які мають здатність до швидкого розповсюдження та адаптації до умов навколишнього середовища.
🧑‍🔬Під час проведення онлайн-наради, бесід було розглянуто нові напрямки співпраці між їх учасниками, спрямовані на збереження довкілля та дотримання заходів фітосанітарної безпеки.
📨Для забезпечення плідної співпраці з представникам підприємств, надано контактні дані відділів (електронну скриньку, посилання на сторінку в Facebook, офіційний сайт ДУ «Черкаська обласна фітосанітарна лабораторія
Прокрутити вгору