Головна » Білосніжний шкідник

Білосніжний шкідник

🌍Американський білий метелик – Hyphantria cunea Drury. Батьківщина шкідника — Північна Америка, звідки він був завезений до Європи. Один з найнебезпечніших шкідників-поліфагів, які зустрічаються на території України.
🌳Пошкоджує понад 140 видів деревних і чагарникових рослин. Породи, яким віддає перевагу — шовковиця, клен, волоський горіх, плодові дерева. Гусениці, відроджені з однієї кладки яєць, можуть повністю оголити плодове дерево 10 – 15 річного віку.
🐛Самки відкладають яйця на нижню частину листка, після чого гинуть. Гусениці, що відродилися, починають шкрябати епідерміс листя. Підростаючи, розповзаються по всьому дереву, а при відсутності корму мігрують на інші дерева.
💨Швидкому поширенню американського білого метелика сприяють його біологічні особливості. Метелики добре літають та здатні переноситися на значні відстані потоками повітря. Середня швидкість перенесення шкідника по території складає близько 30 км на рік. Розповсюджується у всіх стадіях свого розвитку самостійно та з пакувальним матеріалом, грунтом, інвентарем, рослинними рештками, тарою, плодами і автотранспортом.
✅Морфологія шкідника: Білосніжний метелик, з шовковистим відливом. Іноді трапляються особини з темними або жовтувато-коричневими цяточками на крилах. Тіло вкрите густими білими волосинками; вусики чорні з білим нальотом.Живе 8—10 діб. Метелик розвивається у двох генераціях. Зимує у стадії лялечки на штамбах дерев, у тріщинах кори, опалому листі, ґрунті, упаковці, ящиках. Самки відкладають яйця групами по 300 – 500 яєць, укриваючи кладку тонким прозорим пушком. Плодючість — 1200 – 1500 яєць. Перші метелики з’являються наприкінці квітня — на початку травня.
✅Яйце розміром 0,6 – 0,7 мм, кулясте, гладеньке, блакитнувате, іноді жовтувате. Гусениці молодших віків світложовті. Гусениця, яка завершила живлення сягають 30 – 40 мм завдовжки, зі спинного боку оксамитовокоричнева, голова і ноги чорні. Лялечка 10 – 15 мм, спочатку лимонножовта, з часом — темнокоричнева, у темному пухнастому коконі сіруватого кольору. Життя гусениць триває 35—45 діб, але за цей час вони встигають завдати непоправної шкоди рослинам Вони ведуть сутінковий спосіб життя.
👩‍🔬Для запобігання занесення американського білого метелика слід проводити детальний огляд імпортних вантажів, вітчизняної продукції, пакувального матеріалу, транспортних засобів, що надходять з карантинних зон та регулярно обстежувати багаторічні насадження.
📑Основними фітосанітарними заходами є збирання та знищення гусениць та кладок яєць американського білого метелика. Гілки з гніздами гусениць обрізають і спалюють. Одне не знищене гніздо дасть тисячі таких гнізд в наступному році. Крім того проводять прибирання території з наступним спалюванням рослинного сміття. Суттєво допомагає оранка ґрунту і перекопування її в проєкції крони. Крім того, проводять вилов метеликів на світлові та феромонні пастки.
Larval damage
Adult female

Прокрутка до верху