Головна » Онлайн-конференція – Проблематика поширення вузькозлатки ясеневої смарагдової в Україні.

Онлайн-конференція – Проблематика поширення вузькозлатки ясеневої смарагдової в Україні.

 

   15 травня 2025 року в рамках Міжнародного дня здоров’я рослин – 2025 відбулася науково-практична онлайн-конференція організована Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

   Тема конференції – «Проблематика поширення вузькозлатки ясеневої смарагдової в Україні. Заходи з виявлення, локалізації та ліквідації вогнищ – досвід та перспективи, нові виклики щодо недопущення розповсюдження шкідника». Онлайн-конференція проводилась, відповідно до порядку денного.

   Мета заходу: забезпечення належної комунікації між фахівцями-практиками та науковцями у сфері карантину й захисту рослин, обговорення актуальних проблемних питань щодо розповсюдження вузькозлатки ясеневої смарагдової в Україні, заходів локалізації та ліквідації її вогнищ та застосування нових методів виявлення шкідника.

   В ході конференції були висвітлені такі теми:

  • Перше виявлення Agrilus planipennis в Україні. Досвід проведення заходів з локалізації та ліквідації шкідника в Луганській області.
  • Поширення вузькозлатки ясеневої смарагдової (Agrilus planipennis) на території міста Києва.
  • Санітарний стан ясеневих насаджень Голосіївського району м. Києва в осередках інвазії ясеневої смарагдової златки (Agrilus planipennis Fairmaire).
  • Практичний досвід обстежень ясеневих насаджень північно-східного регіону України на заселеність Agrilus planipennis.
  • Науковий підхід щодо вивчення біологічних та екологічних особливостей Agrilus planipennis в Україні.
  • Проект EABRACE як мережа моніторингу ясеневої смарагдової златки в балтійському регіоні: методичні підходи та практичні виклики.
  • Ентомофаги (паразитоїди та хижаки): ефективність та можливості регулювання чисельності смарагдової ясенової златки.
  • Сучасний стан стрімкого поширення златки ясеневої – небезпечного шкідника в урбаноценозах Київщини.

   В конференції приймала участь провідний фахівець відділу фітосанітарного аналізу Державна установа «Черкаська фітосанітарна випробувальна лабораторія Держпродспоживслужби».

Прокрутка до верху