Головна » Онлайн-нарада за темою вузькозлатка ясенева смарагдова (Agrilus planipennis Fairmairе)

Онлайн-нарада за темою вузькозлатка ясенева смарагдова (Agrilus planipennis Fairmairе)

28.02.2024 року відбулась виробнича онлайн-нарада Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області. На нараді була присутня провідний фахівець відділу фітосанітарного аналізу ДУ «Черкаська обласна фітосанітарна лабораторія» – Бондаренко Оксана Яківна. Вона провела навчання спеціалістів управління фітосанітарної безпеки за темою вузькозлатка ясенева смарагдова (Agrilus planipennis Fairmairе) – карантинний організм відсутній в Україні.
В ході навчання слухачів ознайомили з морфологією та способами поширення даного виду. Були названі рослини – господарі, перелічені особливості тілобудови імаго, личинки та лялечки, притаманні для даного шкідливого організму. Окремо зупинилась на методах виявлення Agrilus planipennis Fairmairе, а також на використанні феромонних пасток. Оксана Яківна докладно пояснила які, можуть бути ознаки пошкодження дерев вузькозлаткою ясеневою смарагдовою.
По завершенні навчання було наголошено на важливості дотримання фітосанітарних заходів, щодо попередження занесення цього карантинного організму на територію України та подальшого його поширення з карантинних зон.
Фахівці ДУ «Черкаська обласна фітосанітарна лабораторія» забезпечені матеріально-технічною базою, мають досвід по виявленню та ідентифікації карантинних організмів, в тому числі – вузькозлатки ясеневої смарагдової.
Джерело світлин: https://gd.eppo.int/taxon/AGRLPL/photos
Прокрутити вгору